neděle 6. prosince 2015

Domov v Tokyu

Uplynulo skoro půl roku od našeho návratu z posledního Japonska. A už jsme to fakt nemohli vydržet...Mahito má chvíli čas, a tak si budeme užívat předvánočního volna v Tokyu. Taky trochu zařizovat a trochu pracovat.
A tak jsme zase tady...
1/ubytování
Stejné jako minule a předminule: Arms Nishi Shinjuku: pronájem apartmánu 2kk s balkónem v Tokyu Shinjuku, přímo vedle tolik známého hotelu Park Hyatt Hotel, ve kterém se odehrává film Ztraceno v překladu od Sofie Copolla.
Pokud ubytování nemáte, nevadí. Skvělým pomocníkem je booking.com, který často s oblibou používáme pro všechna cestování.
Jen pro orientaci: v Tokyu v úplném centru sežene pokoj pro 2 lidi asi za 25000 korun ve 3 hvězdičkovým hotelu.
2/ letenky Praha-Tokyo
Z Prahy bohužel neexistuje přimý spoj. Vždy vás tedy přestup nemine. Celá cesta trvá dohromady minimálně 17 hodin. Hlídejte si čas na přestup, některé levné letenky mají prěstup třeba i 24 hodin!!! Tak bach na to...
Doporučuji www.letuska.cz
Bussines třída stojí od 60 tisíc výš za osobu. A stojí za to!
Economy počítejte od 12 000 osoba.
Naše cesta byla už po 3 za sebou s Finnair. Také lítáme s Jal, Areoflotem nebo Korean Air.
Ve čtvrtek jsme odlítali v 11:25 z Prahy.
V Helsinkách jsme měli 2:45 čas na  přestup. Ideální doba  na návštěvu salónku, dát si kávu, drinčík. Nebo nákupy?!?
A potom už dlouhý let do Tokya, trvá okolo 10 hodin. Tentokrát jsem usnula a spala. Takže to uteklo. 
Do Tokya na letiště Narita se většinou přilétá v dopoledních hodinách. My přiletěli v 9:14.
Čas si posunete o 8 hodin plus.
Projdete pasovou kontrolou, turistické vízum je automaticky na 90 dní. Nic složitého. Pokud chcete déle, musíte si všechno vyřídi už před odletem na Japonské ambasádě.
3/Narita express: doprava do centra je zajištěná autobusy nebo rychlovlakem. My používáme většinou busík, který vás dopraví levně, rychle a pohodlně. A je poloprázdný. Jezdí každou půlhodinu. Zastavuje většinou u lepších hotelů, my máme konečnou u Park Hyatt Hotelu. Potom už k našemu apartmánu dojdeme za 3 minuty.
Cena jízdenky je 3000¥/osoba, což je okolo 600,-Kč.
Jízda trvá asi hodinu. A celou cestu je na co koukat...ale pozor, já často ihned usínám. Tentokrát jsem si cestu užila a nafotila třeba Tokyo Tower. Taková červená Eifelovka:)
Tak a jsme doma! Celý den jsme prozařizovali, protelefonovali. Potom jsme odpadli asi už v osm večer! A spali nonstop 12 hodin:)
Brzy se ozvu, ale pokud vás něco zajímá, ptejte se,ráda zkusím doplnit:)
Xoxo RadanaŽádné komentáře:

Okomentovat

「チーン!」Či~n!

  日本に来るとまず最初に購入するものがある。 それは小さな電気の箱。トースターである。 1 日のスタートに欠かせない朝食のパンを焼く機械である。 Kdyby v Japonsko, první co koupit je jeden malý elektrický krabičk...